Inspirujte se a buďte inspirací – s pomocí Anabixu

Přehled inspirací

Proč je dobré investovat do technologického startupu SkyWay

Možná také cítíte, že v současnosti je velmi důležité rozhodnout se, jak naložíme s penězi, které vyděláme. Nemluvím o penězích, které spotřebujeme na chod domácnosti a další výdaje. To, o čem mluvím jsou peníze navíc, které můžeme buďto utratit za věci navíc, nebo s nimi můžeme pracovat. Lépe řečeno – tyto peníze můžou pracovat pro nás.

St, 24/06/2020 - 17:00

TOP 5 nejčastějších obtíží procesně neřízených firem

Přinášíme Vám souhrn účastníků obchodní snídaně, pořádané 20.2.2020 na téma „Řízení procesů a zvyšování výkonnosti firem v praxi“. Jedná se o detailní sondu do fungování firem, které pocházejí z oblasti výroby, automotive, personalistiky, ale také technologických oblastí či světa velkých, korporátních gigantů.

St, 08/04/2020 - 7:30

Jak vydržet u počítače bez bolesti zad?

V současné situaci byla spousta z nás donucena přejít na online verzi svého podnikání, a to nás donutilo sedět dlouhé hodiny před počítačovou obrazovkou. Nejeden z vás si jistě stěžuje na bolest zad a uvědomuje si, že se při sezení hrbí. Otázkou ale zůstává, co s tím?

Čt, 02/04/2020 - 15:30

Důsledky rozšíření COVID-19 na pracovní právo

Tento článek obsahuje odpovědi na nejčastější dotazy podnikatelů týkající se rozšíření nákazy COVID- 19 (dále jen „koronavirus“) a vyhlášeného nouzového stavu. Článek je součástí dvoudílné minisérie na téma důsledků rozšíření COVID-19 a týká se pracovního práva.

Út, 24/03/2020 - 11:30

Důsledky rozšíření COVID-19 na smluvní právo a možnosti kompenzace od státu

Tento článek obsahuje odpovědi na nejčastější dotazy podnikatelů týkající se rozšíření nákazy COVID- 19 (dále jen „koronavirus“) a vyhlášeného nouzového stavu. Článek je součástí dvoudílné minisérie na téma důsledků rozšíření COVID-19 a týká se smluvního práva.

Út, 24/03/2020 - 11:30

Video jako nástroj k prezentaci a prodeji i v době nouzového stavu

I v této nelehké době je důležitá komunikace se zákazníky, obchodními partnery i zaměstnanci. Jedním z vhodných komunikačních kanálů je také natáčení videí. Pojďme se společně podívat, jaká pravidla by se měla dodržovat při tvorbě videí, jak dlouhé by video mělo být a jak je možné s nimi pracovat v době nouzového stavu.

Út, 17/03/2020 - 17:30

Je lepší používat ve firmě mobil nebo mít pevnou linku?

Možná vás již napadla otázka, proč byste měli používat pevnou linku, když existuje mobil? Porovnali jsme tedy pro vás výhody mobilního telefonu a pevné linky ve firmě.

St, 19/02/2020 - 16:30

Mary's Meals = jednoduché řešení hladu ve světě

Za každým zajímavým projektem je vždy silný příběh. Jinak tomu není ani v Mary’s Meals. Toto hnutí založil v roce 2002 Skot Magnus MacFarlane-Barrow, kdy se začalo v Malawi podávat jídlo prvním 200 dětem. Od té doby se Mary’s Meals rozšířilo do 18 zemí napříč čtyřmi kontinenty a k dnešnímu dni živí každý školní den více než 1,6 milionů dětí.

Út, 14/01/2020 - 15:30

Socionika jako klíčový systém pro vedení lidí

Socionika vychází z výzkumů o lidské psychice a chování známého psychologa Carla Gustava Junga, jenž si všiml 4 základních rozdílností.

Čt, 31/10/2019 - 16:30

PROČ JE LinkedIn SKVĚLOU SÍTÍ PRO VÁŠ BYZNYS?

Pokud vám někdy někdo řekl, že LinkedIn je vlastně stejný, jako Facebook... Že vlastně jenom stačí dělat na LinkedIn ty stejné věci, jako na Facebooku... Anebo dokonce, že když jste na Facebooku, tak LinkedIn vlastně vůbec nepotřebujete… Tak to znamená jen jednu věc: Že ten někdo NEVÍ o LinkedIn VŮBEC NIC!

Po, 30/9/2019 - 17:00

Vyzkoušejte Smart Network… hodně jiný podnikatelský klub

Existuje celá plejáda podnikatelských klubů rozličných verzí, charakterů a přístupu ke svým členům. Každý je jiný, ale ne všechny své členy dokážou obohatit a rozvinou i po osobnostní stránce. V čem je Smart Network jiný? A proč tipy, jak si užít business akci na maximum a taky z ní ono maximum vytěžit neskrývá? Čtěte klidně dále.

Čt, 8/8/2019 - 18:00

Chcete si udržet zdraví? Malujte!

Spousta z nás se potýká s rozličnými zdravotními problémy. Bojujeme o to, abych si udrželi zdraví všemi možnými prostředky. Mnohdy do sebe rveme pilulky a jiné „preparáty na štěstí“ jako na běžícím páse a doufáme v zázraky a návrat zdraví. Psychického i fyzického. Co to podpořit i trochu jinak? Nejste si jistí jak? Pak čtěte dál.

P0, 29/7/2019 - 14:30

Psychologie, terapie EEG biofeedback a lidé v manažerských pozicích

Naši poradnu často navštěvují dospělí lidé pracující ve vedoucích a manažerských pozicích. Tyto profese jsou stresově silně zatěžují pro lidský organismus, v těle dochází k tzv. „spirále stresu“ – stres se během dne kumuluje, nemá příležitost vyprchat a stále se znásobuje, což vede k velkým ztrátám energie, únavě, nespavosti, zhoršení soustředění, úzkostem, depresi a také k syndromy vyhoření.

Pa, 14/6/2019 - 15:30

Pravidelné revize elektrických spotřebičů

Tento článek je o revizích nepřipevněných spotřebičů a odpovídá na otázky - Co to je revize nepřipevněných spotřebičů?, Proč ji firma potřebuje?, Jak revize probíhá a co dělat, když ji nemáte.

Út, 11/6/2019 - 18:00

Drahé kovy jako pojistka proti problémům!

Co mě donutilo napsat tento komentář? Pouze a jenom selský rozum, neboť se stále setkávám ve své praxi s množstvím názorů, že vše roste do nebes „ věčně“ a obloha bude stále „modrá“. Bohužel není tomu tak.

Čt, 18/4/2019 - 18:00

Ples pro Fenix - ples, kde to lidi fakt "roztáčí"

Výjimečná a ojedinělá společenská událost se odehraje letos 6. dubna v Hotelu Voroněž v Brně. Ples pro Fenix je největším bezbariérovým plesem v České republice. A protože mezi čtyřmi sty padesáti účastníky je pochopitelně podstatná část těch, kterých se život na vozíku bezprostředně týká, je jasné, že o "roztáčení" na parketu nebude nouze.

PA, 22/2/2019 - 17:00

Jak na prosperující web

Web je často prvním místem, kde se o vás dozvídají vaši potenciální zákazníci a zdrojem pro naplnění vašeho CRM systému. Mít strategicky postavený web je základem dnešního marketingu.

PA, 22/2/2019 - 15:30

Zapomeňte na novoroční předsevzetí

Novoroční předsevzetí ve většině případů nemají dlouhodobého trvání. Chceme příliš velkou změnu příliš rychle a nejsme připraveni vynaložit dostatečné množství energie na jejich realizaci. Máme pro vás tedy doporučení od kouče Michala a věříme, že nastartujete rok 2019 co nejlépe.

ÚT, 8/1/2019 - 18:30

Povinnost zápisu do evidence skutečných majitelů

Od 1. ledna 2018 platí pro právnické osoby, které jsou zapsané ve veřejném rejstříku a svěřenské správce svěřenských fondů zapsaných v evidenci svěřenských fondů (dále též jen „zapsané osoby“) nová povinnost, a sice zapsat svého skutečného majitele. Tuto povinnost musí splnit právnické osoby, které jsou zapsány v obchodním rejstříku, do 1. ledna 2019. Ostatní právnické osoby zapsané do dalších veřejných rejstříků (včetně svěřenských fondů zapsaných do evidence svěřenských fondů) pak musí svého skutečného majitele zapsat do 1. ledna 2021.

ST, 12/12/2018 - 16:30

Ako urýchliť uzatvorenie obchodu?

Či už používate sofistikovaný CRM software alebo si manažujete vaše obchodné prípady pomocou klasického diára, na jednu základnú vec nesmiete v predaji nikdy zabudnúť – stanoviť a dohodnúť so zákazníkom zmysluplný ďalší krok. To znamená – čo a kedy sa má udiať ďalej ako pokračovanie vašej komunikácie?

ÚT, 27/11/2018 - 13:30

Celoživotní rozvoj jako smysl života

Před pár týdny jsem byla na třídenním intenzivním tréninku. Se mnou tam bylo dalších několik set lidí. Odhaduji, že nás mohla být tisícovka. Skladba účastníků byla zajímavá. Puberťáci s rodiči, skupiny kolegů z firem, lidé zaměstnaní i OSVČ, majitelé firem, lídři, partneři či manželé, kluci a holky mladší než 20 let i dámy a pánové nad 60 let.

ÚT, 27/11/2018 - 12:30

Proč získávat odkazy pro váš web?

Získávání či budování odkazů, neboli link building (často se uvádí nesprávně linkbuilding), je nepostradatelnou součástí SEO. Příchozí (zpětné) odkazy na váš web a jejich kvalita a počet totiž patří mezi faktory, na základě kterých jsou weby hodnoceny v přirozeném vyhledávání. Pomůžou vám nejen k vyšším pozicích ve výsledcích vyhledávání, ale i k budování autority vašeho webu.

ÚT, 27/11/2018 - 11:30

3 tipy, které vám při použití reklamy na Facebooku zachrání desítky tisíc korun

Investujete peníze do reklamy? Nebo jen tak posíláte Facebooku peníze a čekáte, že se něco stane? Nečekejte, protože jen tak se nestane vůbec nic. A když už se bavím o investici, tak doopravdy myslím investici. Jednoduše jako na burze - peníze, které investujete do reklamy se musí v nějakém časovém horizontu zhodnotit a to se zajímavým ziskem.

ČT, 2/8/2018 - 16:00

Prečo byť na 1. strane v Google

V dnešnej dobe je už myslím samozrejmé, že firma ktorá chce uspieť v biznise, potrebuje mať svoj web. Určite sa nájde zopár oponentov, ktorí budú tvrdiť, že web nepotrebujú. Áno, dá sa robiť marketing napríklad iba na facebooku, ale prichádzate o množstvo potenciálnych zákazníkov. Navyše ste odkázaní na milosť a nemilosť facebooku. Facebook pravidelne mení podmienky používania a vy nemáte nad tým kontrolu. Dobrý web je základný kameň internetového marketingu. Okolo webu sa točia všetky marketingové aktivity.

ČT, 2/8/2018 - 9:00

Máte 4 vteřiny, někdy i míň

Lidé toho v poslední době moc nenačtou. Pokud se nějakou náhodou osudu či řízením méně nebo více sofistikované reklamy ocitnou na vaší homepage, máte asi 4 vteřiny na to, abyste je svým textem zaujali. V případě facebookového příspěvku je tento čas ještě kratší. Statusy v newsfeedu přibývají skoro nadzvukovou rychlostí a nikdo nemá čas zabývat se dlouhým čtením, které mu nic nepřinese.

ST, 1/8/2018 - 15:00

Jak využít LinkedIn pro propagaci firmy

LinkedIn má jen v České republice více než 1,5 milionu uživatelů a prezentace na něm může vám a vaší firmě přinést nejen nové zákazníky, ale i nové zaměstnance, dále také například kontakty na obchodní partnery, apod.

ST, 31/1/2018 - 11:00

GDPR v kostce

Pomalu, ale jistě se blíží okamžik, kdy vstoupí v platnost tzv. GDPR, což je nové legislativní nařízení Evropské unie, které přináší jednotnou úpravu a v ní zakotvená nová a přísnější pravidla pro nakládání s osobními údaji. Tato pravidla se dotknou nás všech, ať už organizací ve státním sektoru, včetně neziskových organizací, firem i jednotlivců.

ST, 31/1/2018 - 9:00

Rozdílnosti kolem nás

Myslím si, že je nesmírně důležité, umět své myšlenkové pochody pojmenovat. Vnímat rozdílné myšlenkové pochody svých lidí v týmu, klientů, ostatně i členů rodiny a blízkých. Je dobré vědět, že pokud v něčem neexceluji, zcela jistě je někde člověk, který to zvládne levou zadní, a ještě ho to bude bavit.

ST, 31/1/2018 - 8:20

Profesionální podnikatel

Jediné co nás limituje v našem životě a v našem podnikání je čas. Investujme ho do toho na čem opravdu záleží a dělejme to pravidelně. Vytvořme si z našeho podnikání hru a rozhodněme se, že v té hře chceme být fakt hodně dobří.

Čt, 9/11/2017 - 9:00

Už dnes dopřejte svým klíčovým superzaměstnancům exkluzivní výjimečné benefity

Co nabídnete svým kolegům Vy, aby byli v práci spokojení a nepoohlíželi se jinde? Benefitem je služba privátního konciéře. Privátní konciéř je osoba, na kterou se Vaši superzaměstnanci mohou obrátit s jakýmkoliv požadavkem.

Čt, 9/11/2017 - 8:00

Smart Network je energetický drink pro Vaše podnikání

Máte pocit, že Vašemu podnikání něco chybí? Přemýšlíte, jak jej vylepšit? Staňte se členem Podnikatelského klubu Smart Network a dejte Vašemu businessu nový rozměr.

Čt, 9/11/2017 - 7:45