PROČ JE LinkedIn SKVĚLOU SÍTÍ PRO VÁŠ BYZNYS?

Pokud vám někdy někdo řekl, že LinkedIn je vlastně stejný, jako Facebook... Že vlastně jenom stačí dělat na LinkedIn ty stejné věci, jako na Facebooku... Anebo dokonce, že když jste na Facebooku, tak LinkedIn vlastně vůbec nepotřebujete… Tak to znamená jen jednu věc: Že ten někdo NEVÍ o LinkedIn VŮBEC NIC!

LinkedIn je úplně jiný, než Facebook. A právě díky tomu je celosvětově nejúspěšnější sítí pro byznys.

Díky svým unikátním vlastnostem a kvalitám je skvělým nástrojem pro získávání zákazníků.

Celosvětově generuje LinkedIn 80% B2B leadů, je tedy v tomto směru nejúspěšnější ze všech sociálních sítí.

Pokud se orientujete nikoliv na firmy, ale na koncového zákazníka, i vy zde můžete najít své zákazníky. A to především v případě, pokud se věnujete „seriózním“ oborům, jako je například finanční a investiční poradenství, konzultační byznys nebo vzdělávání či reality.

Čím to je? V čem je LinkedIn tak unikátní, že se z něj může velmi rychle stát i váš zdroj nových zákazníků?

  1. Už od začátku své existence je platformou pro byznys a spolupráci

Na rozdíl od Facebooku nebo Instagramu, které vznikly pro zábavu, byl LinkedIn založen jako platforma pro spolupráci. Reid Hoffman vytvořil sociální síť pro profesionály, aby jim umožnil propojovat se, komunikovat, sdílet, pomáhat si k dosahování svých pracovních a byznysových cílů a spolupracovat.

Tento původní záměr ovlivnil a stále ovlivňuje strukturu této sítě, složení jejích členů, způsob komunikace, nástroje, pravidla i její kulturu. A samozřejmě i její potenciál pro byznys.

  1. Specifické složení členské sítě LinkedIn a její cíle

Členové sítě LinkedIn pracují na manažerských pozicích (od středního po top-management) nebo na pozicích specialistů (IT, marketing, finance…). Mají vyšší vzdělání a vyšší příjmy. Roste i skupina odborníků na volné noze.

Mnoho klíčových lidí ve firmách (rozhodovatelů, manažerů, budgetholderů…) na Facebooku buďto vůbec není anebo ho využívají jako síť pro zábavu, propojování se s lidmi, které opravdu znají a byznys a práce je zde vůbec nezajímá.

Naopak členové sítě LinkedIn jsou zde se záměrem propojovat se s lidmi, kteří jim mohou pomoci dosahovat jejich pracovních i osobních cílů. Jsou zde otevřeni novým informacím, řešením, inovacím.. Chtějí díky nim plnit své pracovní a obchodní cíle, posouvat dál své firmy, svá oddělení, plnit KPI’s, dělat svou práci snáz, rozvíjet sebe i své lidi, kariérně růst… A také zlepšovat svůj život, třeba v oblastech financí, bydlení, zdraví, vztahů…

  1. Jedinečné zacílení na potenciální zákazníky

LinkedIn vám umožňuje to, co je v jakémkoliv byznyse klíčové: budovat si vztah a získávat si důvěru. A to velice cíleně.

Jen na LinkedIn totiž přesně víte, kdo je na „druhé straně“, s kým se propojujete. Můžete se tak propojit s těmi správnými lidmi na správných pozicích ve správných firmách. Komunikovat s nimi, získávat si jejich důvěru, přeměňovat je v leady a pak i ve své zákazníky. Tohle vám žádná jiná síť neumožní.

Díky tomu budou vaše aktivity na LinkedIn vysoce efektivní.

  1. Má ze všech sítí nejvyšší důvěryhodnost

Podle posledních výsledků průzkumu Business Insider je LinkedIn považován za nejdůvěryhodnější sociální síť. Ostatní sociální sítě v této kvalitě předstihl velice výrazně. Pokud se vy budete prezentovat na důvěryhodné sociální síti, budete i vy důvěryhodní.

LinkedIn u nás je stále, co se týká byznysu, podceňovanou Popelkou. Většina firem a podnikatelů nechává peníze, které mohou díky LinkedIn začít vydělávat, ležet na chodníku.

A to je obrovská příležitost pro vás, kdo se do byznysu na LinkedIn pustíte teď. Získáte velkou konkurenční výhodu.

Co vy na to? Pustíte se do toho?

Jana Bártíková

P.S. Jak používat LinkedIn pro byznys vám ukážu prakticky na svém webináři. Svoje místo si rezervujte tady >>>>

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na LinkedIn!

Video rozhovor:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jana Bártíková, www.linkedakademie.cz

Na LinkedIn jsem od roku 2007. Dokud jsem byla zaměstnanec, získala jsem díky této síti velmi zajímavé pracovní nabídky. 6 let už podnikám a LinkedIn se stal hlavním zdrojem mých zákazníků. Generuje mi 90% mých prodejů a objednávek a zakázek. Z toho 80% poptávek přichází z LinkedIn za mnou... Už od roku 2015 čím své klienty, jednotlivce i firmy, jak získávat nové zákazníky a klienty díky LinkedIn. Mými kurzy o LinkedIn už prošlo více než 2.000 účastníků.

Po, 30/9/2019 - 17:00

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.