Ples pro Fenix - ples, kde to lidi fakt "roztáčí" 

Výjimečná a ojedinělá společenská událost se odehraje letos 6. dubna v Hotelu Voroněž v Brně. Ples pro Fenix je největším bezbariérovým plesem v České republice. A protože mezi čtyřmi sty padesáti účastníky je pochopitelně podstatná část těch, kterých se život na vozíku bezprostředně týká, je jasné, že o \"roztáčení\" na parketu nebude nouze. 

Ti, co to nevzdali 

Existuje spousta akcí, které mají jedinečnou úroveň, pestrý program, bohatou tombolu, to vše podtržené lahodným rautem. Mezi plesy vysoké úrovně - o něž opravdu není zvlášť v Brně nouze - vyniká Ples pro Fenix atmosférou, která se nedá dohnat sebelepší kulturní vsuvkou. Je to způsobeno koncentrovanou vůlí těch, kteří se v minulosti se závažným poraněním páteře nebo míchy setkali tváří v tvář. Ať už se jedná o Vás samotné anebo o Vaše blízké, vždy je úraz míchy zásadním zásahem do života, který hned v úvodu konfrontuje člověka s drsnou skutečností, že už nikdy nebude nic jako dřív. Nabízí se dvě možnosti. Můžete se uzavřít do sebe, schovat se před světem a litovat se. Anebo můžete navzdory hendikepu žít mnohdy ještě pestřejší život než předtím. 

Pokud vyrazíte na Ples pro Fenix, lidé na vozíku, které potkáte, budou nejspíš z těch, co se rozhodli zvolit druhou možnost. Pro mnohé z nich byla závažná životní změna impulsem pro to, aby již na nic nečekali, aby se chopili příležitostí tehdy, když půjdou kolem. Radují se z každé maličkosti a mohou být příkladem pro nás ostatní. 

\"\"

Pomůžete dobré věci

Kompletní výtěžek z akce putuje na podporu činnosti ParaCENTRA Fenix, které již patnáctým rokem pomáhá lidem po úrazu míchy žít kvalitní a aktivní život. Ples pro Fenix můžete podpořit buďte formou sponzoringu s možností prezentace sebe anebo svojí osoby ve společnosti dalších partnerů události, anebo formou účasti v benefiční dražbě, kde tento rok umělecká díla nadaných klientů a některých zaměstnanců organizace.

\"\"

--

Michaela Vařeková 
fundraising, PR 

ParaCENTRUM Fenix, z.s.
Netroufalky 3, 625 00 Brno
+420 775 147 237 
www.pcfenix.cz

www.plesprofenix.cz

Michaela Vařeková ParaCENTRUM Fenix, z.s., - www.plesprofenix.cz

Pa, 22/2/2019 - 17:00

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.