Zasedací místnost – jak na ní?

Zasedací místnost je vizitkou kanceláře. Potkáváte se zde s klienty. Radíte se s kolegy, Vyjednáváte se subdodavateli. To vše a mnohé jiné se odehrává právě v zasedacích místnostech. Aby dobře fungovala je vhodné ji mít vhodně navrženou. Řeknu vám pár postřehů, které by se vám mohli hodit na začátku, když začnete přemýšlet o výstavbě nové nebo rekonstrukci stávající.

Důležitý je první dojem

Jaký dojem má zasedačka vytvářet? Jaké poselství má sdělit svým návštěvníkům?

První dojem by měl být v souladu s vaší firmou, její kulturou a se službou, kterou děláte. V designu zasedací místnosti je to podobné jako dresscode. Nemusí být nudná. Ale musí být konzistentní. Jste ultra přísní právníci? V tom případě zasedačka s nábytkem z velkoobchodu dekorována levným kobercem, umělou kytkou a bludičkou místo světla vás v tom nepodpoří.

Například toto je zasedací místnost prodejce čajů v bio kvalitě. V souladu s firemním zaměřením na udržitelnost byla realizována z masivního dřeva. Jednoduché a upřímné.

Zasedací místnost – jak na ní?
(Obrázek 1 – srubová konstrukce stěn, podhled z palubek, podlaha dýha)

Myslete na komfort uživatelů

Pro zjednodušení pracujeme se zasedacími místnostmi třech kategorií:

  1.  Pracovní pro provozní porady týmu
  2.  Školící místnosti
  3.   Jednací místnosti pro schůzky s klienty

Požadavek na reprezentativnost a komfort roste od jedničky po trojku. Určitě si sami snadno představíte, jak jednotlivé tipy zasedacích místností můžou vypadat. Poradím vám teď, jak se dobrat správného zadání.

Komfortně se v prostoru budete cítit, když vás bude jemně vést a nenuceně plnit vaše potřeby. Abyste toho dosáhli, přemýšlejte o prostoru jako o kulisách pro divadelní inscenaci.

Zasedací místnost 02
(Obrázek 2 – před vstupem dostatek místa, návštěva vidí kam vchází, zasedací místnost je nasvětlená)

První dějství – příchod – koho a kde vítám. Co vidí, kam si sedají, kam si dávají kabát, tašku.

Druhé dějství – jednání – jak se mají cítit? Kam si dají občerstvení. Posedím je do průvanu, nebo bokem do koutku. Odkud svítí slunce, kam promítám. Chci, aby byli v klidu? Nebo je naopak potřebuji mít trochu „jak na trní“?  Jsme si rovni, nebo chci, aby bylo jasno, kdo je tu šéf?

Třetí dějství – odchod - co se děje při loučení? Oblékají se zde? Před místností? Berou si s sebou prospekty? Kam se dívají při odchodu?

Podle toho navrhujete nábytek. Komponujete dekorace. Osvětlujete scénu a pokud to jde, tak taky rozmísťujete vzduchotechniku a ventilaci.

(Obrázek 3 – změna charakteru prostoru pomocí podhledu a volby svítidla)

Pracujte s podvědomím a nezapomínejte na smysly

Používejte poctivé a voňavé materiály.

Imitace dřeva z plastu jako obklad na stěny není dobrý nápad. Levný koberec lepený chemoprenem taky ne. Svépomocně montovaná židle s levnou textilí … nutné zlo.

Do zasedačky preferujeme dýhu, lak, nebo kámen.

Na podlahu zajímavý koberec, dřevěné parkety, nebo stěrku. Doporučujeme nepoužívat tmavomodrý zátěžový koberec, levné PVC nebo laminát.

Vhodné je prostor doplnit prvky tlumící hluk. Akustické obklady, závěsy, textilní svítidla nebo mechové obrazy.

Zasedačka 04
(Obrázek 4 – mechový obraz na stěně dekorované cementovou stěrkou)

Levné materiály se poznají tím, že nevoní. I když máte vzduchotechniku, tak to tam je. Vyprchává a dělá to bolehlav. Neprospívá to žádnému typu zasedačky. V prvním typu se zaměstnanci nesoustředí, ve druhé trávit celodenní školení bude trestem. A klienti? I když si vyslechnou nabídku snů, budou odcházet s bolestí hlavy. Emoce se jim spojí s vámi a hned máte zbytečného nepřítele navíc.  

Pokud chcete vybudovat hezkou a funkční zasedací místnost, ozvěte se nám.

Rádi ji pro vás vymyslíme a zajistíme taky realizaci.

Vlado Hrivňák

Vlado Hrivňák - Architekt a jednatel No-A Architekti s.r.o.

+420 774 825 624, vladohrivnak@no-a.eu, https://www.no-a.eu/

09/2023

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.