4 nástroje na tvorbu nového webu

Potřebujete nový a hezký web? V dnešním článku pro vás máme tipy na čtyři služby, ve kterých si jednoduše a pohodlně zvládnete vytvořit webové stránky. V dnešní době si totiž nemusíte najímat programátora nebo designéra. Nový web si můžete naklikat i sami - a nebudete k tomu potřebovat nějaké speciální dovednosti.

Za poslední roky vývoj webů velmi pokročil - zatímco dříve bylo prakticky nemožné zařídit si nový web bez cizí pomoci, dnes na trhu existují nástroje, které všechno udělají za vás. Stačí si v nich vybrat, jaký typ webových stránek potřebujete, jaké budete chtít barvy a texty, a máte hotovo.

Ve spolupráci s Lukášem Martínkem z webu NastrojeProWeb.cz pro vás máme tipy na čtyři služby, které jsou pro tvorbu nového webu nejlepší.

1. Webnode

Český nástroj Webnode je na trhu už od roku 2008 a aktuálně se jedná o nejoblíbenější český nástroj na vytváření webových stránek. Webnode nabízí jednoduchý a velmi intuitivní editor, ve kterém se budete od začátku dobře orientovat. Podle našich zkušeností si v něm stránky zvládnete vytvořit i během několika desítek minut. Webnode se hodí hlavně pro malé a střední podnikatele, protože v něm najdete velkou spoustu šablon zaměřenou například na restaurace, kadeřnictví nebo vinařství. Na Webnode však najdete i šablony pro osobní potřeby, takže tento nástroj můžete použít, pokud si chcete například založit blog.

Ceny Webnode začínají 75 korunách měsíčně a končí na 417 korunách měsíčně. Cenu je vždy potřeba zaplatit na jeden rok dopředu. Nástroj můžete používat i zdarma, byť to přináší několik omezení - jako například limit na maximální velikost webu, který činí 100 MB.

Webnode nabízí stránky v češtině a vedle toho má i kvalitní zákaznickou podporu. Největší předností tohoto nástroje je však velká intuitivnost a jednoduchost. Žádné nedostatky jsme během testování tohoto nástroje neobjevili, a tak vám ho můžeme s klidným svědomím doporučit.

2. Mozello

O lotyšském nástroji Mozello v Česku zatím není tolik slyšet, byla by ale rozhodně škoda ho ignorovat. Mozello totiž nabízí podobně kvalitní produkt jako Webnode - a navíc má velmi přívětivé ceny. Například za prostřední tarif nazvaný Premium zaplatíte při platbě na jeden rok 169 korun měsíčně, což dělá z Mozella jeden z nejlevnějších nástrojů na trhu.

Editor Mozella je jednoduchý a velmi dobře se v něm vytvářejí nové webové stránky. Zákaznická podpora Mozella je rychlá a spolehlivá. Další výhodou tohoto nástroje je, že je stejně jako Webnode v češtině. Mozello nabízí přes 40 šablon - najdete mezi nimi šablony jak pro osobní potřebu, tak i firemní šablony.

Má Mozello nějaké nevýhody? Podle našeho zkoumání téměř žádné. Jedná se sice o málo známý nástroj z Lotyšska, který nemá tak silný brand, protože nedává miliony do reklamy - jeho produkt je ale naprosto špičkový.

3. Saywebpage

Nástroj Saywebpage je poměrně mladá služba, která je na trhu od roku 2017. Založil ji podnikatel Radim Rosický, který chtěl trhu nabídnout jednoduchý a levný nástroj na vytváření webových stránek.

Služba Saywebpage je velmi podobná svému největšímu konkurentovi, české službě Webnode. Nabízí velmi podobný editor a také celý proces vytváření stránek je hodně podobný tomu z Webnode. Produktově má Saywebpage na svého největšího konkurenta ještě co dohánět - je znát, že za Saywebpage stojí menší tým a služba zatím nemá tolik funkcí a featur.

Výhodou Saywebpage nicméně je nízká cena - například při objednání nejlevnějšího tarifu zaplatíte jen 99 korun měsíčně při platbě na jeden rok, což z Saywebpagedělá vůbec nejlevnější nástroj na vytváření webů na trhu.

Nabídka šablon na Saywebpage je poněkud skromnější - služba aktuálně nabízí jen přes 40 šablon. V nabídce jsou šablony jak pro osobní, tak i pro firemní potřeby - nás nejvíce zaujaly svatební šablony a šablony pro stránky restaurací, jejichž design je opravdu povedený.

V Saywebpage se pracuje svižně a uživatelské prostředí je příjemné a jednoduché. Pokud hledáte český nástroj pro vytváření webových stránek a z nějakého důvodu nechcete využít služeb lídra trhu, společnosti Webnode, doporučujeme vám Saywebpage vyzkoušet. Jedná se o službu, která vás nezklame.

4. Squarespace

Náš seznam uzavíráme službou Squarespace. Ta je těžkou vahou na poli nástrojů pro vytváření webových stránek. Tržby počítá v miliardách a její sídlo leží v srdci amerického New Yorku. Squarespace je na trhu už od roku 2004 a globálně se jedná o jeden z nejpoužívanějších nástrojů v oboru.

Čím Squarespace jednoznačně vyniká, je design. Už samotné webové stránky služby jsou pastvou pro oko, a stejně atraktivní je i její webový editor, který na vás čeká, pokud se rozhodnete vytvořit si se Squarespace web. K dispozici budete mít velký výběr šablon, které z pohledu designu hrají první ligu.

I samotné používání služby Squarespace je velmi příjemné. Editor je velmi intuitivní a vytváření webu probíhá rychle a svižně. Zákaznická podpora služby je kvalitní a dokonce je dostupná i přes živý chat.

Proč tedy Squarespace není na našem seznamu na prvním místě? Jedná se totiž o skvělou volbu pro amerického zákazníka, nicméně pro Čechy už Squarespace tak dokonalé není. Služba nemá českou verzi stránek, takže vytváření webu bude muset probíhat v angličtině. To považujeme za poměrně velké mínus. Další nevýhodou této služby jsou ceny, které sice nejsou nikterak přepálené, ale služba si rozhodně účtuje více než tři výše zmíněné nástroje na našem listu. Například za druhý nejnižší tarif zaplatíte při platbě na jeden rok 18 dolarů měsíčně.

Pokud vám nicméně nevadí angličtina a trochu vyšší ceny, je Squarespace téměř dokonalou službou, ve které zvládnete vytvořit krásný web.

 

Více informací o službách na vytváření webů včetně kompletních cen a srovnání se můžete dočíst přímo na webu NastrojeProWeb.cz v článku pod odkazem.

Lukáš Martínek, majitel webu NastrojeProWeb.cz

09/2021

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.