Video jako nástroj k prezentaci a prodeji i v době nouzového stavu

I v této nelehké době je důležitá komunikace se zákazníky, obchodními partnery i zaměstnanci. Jedním z vhodných komunikačních kanálů je také natáčení videí. Pojďme se společně podívat, jaká pravidla by se měla dodržovat při tvorbě videí, jak dlouhé by video mělo být a jak je možné s nimi pracovat v době nouzového stavu.

  1. Proč jsou důležitá videa?

Zejména proto, že lidé v dnešní době nečtou texty. Videa jsou jednodušší na pochopení a poskytují přesnější představu o tom, co děláte, navíc vystihují atmosféru a prostor lépe než psaný text.

Videa formou rada-tip způsobí, že vás lidé na sociálních sítích začnou vnímat jako odborníka a v době, kdy budou podobnou problematiku řešit, se na vás obrátí. Videovizitka vám zajistí více schůzek, na kterých navíc ušetříte čas. 

Celkově vám video usnadní práci, nemusíte věci opakovaně vysvětlovat a působíte profesionálně. Video pracuje za vás kdykoli, klidně i několik let. Hodně lidí investuje do reklamy, což je určitě v dnešní době důležité, ale video na rozdíl od jiných způsobů sebepropagace můžete používat opakovaně za jednu počáteční investici. Témata videa komunikují za vás, opakovaně a na stejné emoci. Video je tudíž skvělý nástroj na to, jak vybudovat brand společnosti nebo osoby.

  1. Co by video mělo obsahovat a co naopak ne?

Důležité jsou emoce, příběh a zároveň prodejní prvek. Velmi důležitý je také scénář, aby video splnilo to, co od něj očekáváte.

Co by naopak video obsahovat nemělo? V první řadě slova, kterým vaši klienti nerozumí. Nemělo by být příliš dlouhé a plné slovní vaty. Nemělo by být ani příliš technické a bez emocí.

  1. Jak dlouhé by video mělo být?

Pro každé video je ideální jiná délka. Úvodní video by nemělo být delší než 1,5 minuty. Reklamní video může být 1-3 min. dlouhé. Vzdělávací video je úplně odlišné, protože si ho lidé chtějí pustit, takže délka může být klidně i 60 min.

  1. Jak můžete v současnosti (v době nouzového stavu) video využít?

V této době je natáčení a propagace trochu složitější, ale pojďme se podívat na to, co se dá dělat. Nejlepší možností je zjistit si od odborníků, jak nejlépe technicky natáčet domácí videa, a natočit se sami. Pokud chcete mít video více profesionální, nechte si ho sestříhat a doplnit grafikou.

 

Věřím, že jsem vám dnes dala rady a tipy, které vám budou prospěšné a pomohou vám se ještě lépe propagovat. Našim společným cílem by měl být spokojený klient, který prosperuje aneb "peníze následují pozornost", tak buďte vidět.

Veronika Hrubá, bigflowproduction.com

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Veronika Hrubá, obchodní ředitelka Big Flow Production

Út, 17/03/2020 - 17:30

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.