Video jako nástroj k prezentaci a prodeji i v době nouzového stavu

I v této nelehké době je důležitá komunikace se zákazníky, obchodními partnery i zaměstnanci. Jedním z vhodných komunikačních kanálů je také natáčení videí. Pojďme se společně podívat, jaká pravidla by se měla dodržovat při tvorbě videí, jak dlouhé by video mělo být a jak je možné s nimi pracovat v době nouzového stavu.

  1. Proč jsou důležitá videa?

Zejména proto, že lidé v dnešní době nečtou texty. Videa jsou jednodušší na pochopení a poskytují přesnější představu o tom, co děláte, navíc vystihují atmosféru a prostor lépe než psaný text.

Videa formou rada-tip způsobí, že vás lidé na sociálních sítích začnou vnímat jako odborníka a v době, kdy budou podobnou problematiku řešit, se na vás obrátí. Videovizitka vám zajistí více schůzek, na kterých navíc ušetříte čas. 

Celkově vám video usnadní práci, nemusíte věci opakovaně vysvětlovat a působíte profesionálně. Video pracuje za vás kdykoli, klidně i několik let. Hodně lidí investuje do reklamy, což je určitě v dnešní době důležité, ale video na rozdíl od jiných způsobů sebepropagace můžete používat opakovaně za jednu počáteční investici. Témata videa komunikují za vás, opakovaně a na stejné emoci. Video je tudíž skvělý nástroj na to, jak vybudovat brand společnosti nebo osoby.

  1. Co by video mělo obsahovat a co naopak ne?

Důležité jsou emoce, příběh a zároveň prodejní prvek. Velmi důležitý je také scénář, aby video splnilo to, co od něj očekáváte.

Co by naopak video obsahovat nemělo? V první řadě slova, kterým vaši klienti nerozumí. Nemělo by být příliš dlouhé a plné slovní vaty. Nemělo by být ani příliš technické a bez emocí.

  1. Jak dlouhé by video mělo být?

Pro každé video je ideální jiná délka. Úvodní video by nemělo být delší než 1,5 minuty. Reklamní video může být 1-3 min. dlouhé. Vzdělávací video je úplně odlišné, protože si ho lidé chtějí pustit, takže délka může být klidně i 60 min.

  1. Jak můžete v současnosti (v době nouzového stavu) video využít?

V této době je natáčení a propagace trochu složitější, ale pojďme se podívat na to, co se dá dělat. Nejlepší možností je zjistit si od odborníků, jak nejlépe technicky natáčet domácí videa, a natočit se sami. Pokud chcete mít video více profesionální, nechte si ho sestříhat a doplnit grafikou.

 

Věřím, že jsem vám dnes dala rady a tipy, které vám budou prospěšné a pomohou vám se ještě lépe propagovat. Našim společným cílem by měl být spokojený klient, který prosperuje aneb "peníze následují pozornost", tak buďte vidět.

Veronika Hrubá, www.facebook.com/bigflowproduction/

Veronika Hrubá, obchodní ředitelka Big Flow Production

Út, 17/03/2020 - 17:30

Komentáře

    Přidat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *