Blog Anabix CRM - novinky, tipy, zajímavosti, videa

Přehled článků 2017

Anabix NEWS 2 Vánoce 2017

Řadit můžete i podle vlastních polí, hromadné obchodní případy mají nové možnosti, Anabix načítá historii emailů a máme pro vás reportáž z veletrhu Marketing Mix.

Čt, 21/12/2017 - 8:30

Péče o klienty je nejlepší investicí do vašeho podnikání

Představte si, že máte k ruce pomocníka, který nemarodí ani neremcá. Zároveň je oddaný a loajální, s láskou pečuje o vaše klienty, a i když ho vzbudíte o půl třetí ráno, během minuty vám odříká, jaké zakázky jste komu v posledních dvou měsících slíbil.

St, 20/12/2017 - 11:30

Netušené možnosti hromadných obchodních případů

Obchodní případy jsou jednou z oblíbených funkcí Anabixu. Máme pro vás několik tipů, které vám ukážou různé způsoby jejich používání, o kterých jste možná ani netušili.

Út, 19/12/2017 - 16:30

Zbavte se komunikačních šumů propojením e-mailů do Anabixu

Napojením svých e-mailových schránek na Anabix získáte o veškeré komunikaci se zákazníky perfektní přehled. Anabix automaticky vytváří kopie příchozí a odchozí e-mailové pošty a přiřazuje je na jednotlivé karty podle vyplněných e-mailových adres.

Čt, 7/12/2017 - 7:30

Usnadněte si život propojením fakturačního systému na účet v Anabixu

Máme pro vás tip, jak ušetřit čas a získat lepší přehled pomocí propojení fakturačního systému na účet Anabix. Představíme vám šikovné funkce, které propojením obou systémů získáte. Vycházíme přitom ze zkušeností uživatelů Anabix CRM.

Čt, 23/11/2017 - 9:45

V listopadu vyzkoušejte podnikatelský klub, trenéra obchodních dovedností nebo konciéře

S našimi klienty si rád povídám – inspirují mě a ukazují cestu v podnikání. Rád bych tento zážitek dopřál i vám a postupně vás – zákazníky a partnery Anabixu - představoval navzájem. Pro listopad jsem vybral tři služby, se kterými mám osobní zkušenost.

Čt, 09/11/2017 - 9:30

Anabix NEWS 2017

Anabix spouští nový web a Facebookové stránky, s námi máte firmy v Merku, přidali jsme nové vlastní pole typu roletky, graduovaní mají místo v Anabixu a kamarádíme více s Googlem.

Čt, 26/10/2017 - 13:51

Komunikace a jak ji správně používat v obchodním procesu (záznam webináře)

Jaká je vaše úroveň vztahu se zákazníky? Proč je potřeba rozlišovat komunikaci pro jednotlivé fáze obchodního procesu? Čím vám pomůže uvědomění si milníků a dílčích úkolů v komunikaci? Nejen na tyto otázky odpovídáme ve webináři s názvem "Komunikace a jak ji správně používat v obchodním procesu"

St, 11/10/2017 - 22:00

Hledáte informace nebo návody k Anabixu? Sledujte Facebook, blog a znalostní bázi

Zákaznická podpora, dostatek informací a přehled o novinkách je důležitý prvek každé služby. Pozadu nezůstáváme ani u nás v Anabixu. Pro všechny uživatele účtů máme nově k dispozici uzavřenou skupinu na Facebooku a veřejně přístupnou Znalostní bázi. Nejen pro zájemce o chytrý a jednoduchý CRM systém publikujeme pravidelně články na našem blogu a příspěvky na oficiální facebookové stránce.

St, 6/09/2017 - 17:00

Jak využít vlastní pole pro stavy obchodních případů

Obchodní případ probíhá jen málokdy jednoduše. Většinou zahrnuje několik dílčích stavů, které korespondují s odlišnými úkoly. V Anabixu jsou v základu připraveny následující stavy obchodních případů: Otevřený, odložený, výhra a prohraný. S těmito položkami se ale spokojit nemusíte. Další stavy je možné vytvořit přes vlastní zaškrtávací pole nebo nově také přes pole výběrové.

St, 6/09/2017 - 16:30

Inženýr, Magistr i Docent mají své nové místo v Anabixu

Používáte spíše formální komunikaci a oslovujete vaše klienty titulem? Máme pro vás vylepšení v podobě nových polí pro titul před i za jménem. Stačí si je aktivovat ve vašem účtu Anabixu.

Čt, 20/07/2017 - 13:30

Novinky v Anabixu a změny cen od září 2017

Anabix je na trhu od roku 2012. Když jsme před pěti lety začínali, obsahoval podstatně méně funkcí, než je tomu nyní. Od té doby jsme urazili kus cesty a Anabix je dnes konkurenčním systémem i pro větší a známější české i zahraniční CRM. To, že jsou novinky dobře kvitovány, nám dokazuje stále narůstající počet nových klientů, a hlavně prodlužování spolupráce u stávajících zákazníků.

Út, 27/06/2017 - 17:30

Jak odstranit duplicitu kontaktů a firem v Anabixu

Pracuje s vaší databází více uživatelů? Děláte pravidelný import nových kontaktů nebo máte na Anabix napojeny další programy? Pokud ano, může se vám občas stát, že si omylem vytvoříte duplicitní kontakt nebo firmu, což může zkomplikovat vaši práci. Nezoufejte, sepsal jsem pro vás možnosti, jak duplicity najít a sloučit je do jediného tvaru.

Čt, 15/06/2017 - 12:30

Propojení Anabixu a SmartEmailingu (záznam webináře)

Používáte nebo máte v plánu využívat český systém na rozesílání hromadných e-mailů SmartEmailing? CRM Anabix nabízí jako jednu ze svých doplňkových funkcí právě spojení s tímto systémem. Jak přesně přenos dat funguje a jak si systémy propojit, se dozvíte ze záznamu webináře.

Čt, 25/05/2017 - 12:30

Anabix pod pokličkou aneb video rozhovor o Anabixu

Zajímá vás, co si v Anabixu představujeme pod zkratkou CRM a jak Anabix vlastně vznikl? Chcete vědět, které typy firem nejčastěji využívají Anabix, co podle průzkumu považují za největší přednosti Anabixu naši zákazníci a jaké chystáme novinky? Nejen to se dozvíte v novém video rozhovoru, který jsem natáčel koncem dubna s networkerkou a majitelkou Podnikatelského klubu Smart Network Gábi Mrkvicovou.

St, 10/05/2017 - 17:11

S Anabixem máte firmy v Merku!

Mít informace je základ podnikání a pokud spolupracujete s firmami, platí to dvojnásob. Pro rychlé zjištění důležitých údajů či ověření spolehlivosti firem jsme pro vás do Anabixu zakoupili a zakomponovali novou funkci. Představuji vám databázi firem Merk.

Adresa či DIČ firmy, její obrat nebo zisk, spolehlivost, nebo insolvenci. To všechno a mnohem víc nyní dokážete ověřit přímo v Anabixu: zaplatili jsme vám totiž přístup k databázi firem Merk pro Českou i Slovenskou republiku. Pojďme se podívat na to, jaké informace máte nyní k dispozici.

St, 26/04/2017 - 16:32

Tisk v Anabixu: důležité informace snadno a rychle

Potřebujete rychle vědět, co jste s vaším klientem dosud řešili a v který den to bylo? Do CRM Anabix se přihlásíte všude, kde je přístup k internetu a potřebujete v daný okamžik vědět, co jste s vaším klientem dosud řešili a v který den to bylo. Může ale nastat situace, kdy chcete mít informace zapsané na kartě kontaktu i v tištěné formě. Jak si je z Anabixu vytisknout?

St, 12/04/2017 - 14:20

Webinář "Praktická ukázka nastavení obchodního procesu v CRM systému ANABIX"

Pokud řešíte obchod, určitě vás potěší webinář na dané téma. Je určen nejen pro stávající klienty Anabixu, ale i pro ty, kteří přemýšlí o vhodném CRM systému. Součástí webináře jsou kromě jiného praktické příklady nastavení u tří klientů Anabixu. Na co se ještě můžete těšit?


Za dobu své působnosti u Anabixu jsem během online konzultací poměrně často vysvětloval způsob, jak v tomto CRM systému evidovat obchodní proces. Připravil jsem tedy webinář s praktickou ukázkou, jak obchodní proces řešíme u nás v Anabixu. Do webináře jsem přizval i dva hosty z řad našich zákazníků, kteří se podělili o svůj způsob využívání Anabixu v rámci jejich obchodního procesu.

St, 29/03/2017 - 08:09

Jak třídit úkoly v obchodním procesu

V minulém článku jsem se věnoval praktické ukázce nastavení obchodního procesu. Dnes mám pro vás ještě doplnění ve formě doporučení pro přehlednou práci s úkoly.

V Anabixu můžete úkoly přímo přiřazovat k obchodním případům, které máte založené ve vašich kontaktech. Pod pojmem obchodní případ není myšlena jen akvizice nového zákazníka, ale i jiná časově omezená činnost, kterou provádíte pro vašeho klienta. Příkladem může být záruční servis, pronájem, roční tarif, smlouva s předem určenou platností apod. Úkoly můžete zadávat jak pro tým obchodníků, tak i pro administrativní pracovníky i další uživatele, kteří se na procesu podílí.

St, 15/03/2017 - 17:45

Přijďte na pracovní setkání a dobrý oběd

Uvítali byste osobní setkání s lidmi z Anabixu? Máte nějaké otázky, náměty či připomínky, které chcete probrat na živo?

Přijďte spojit příjemné s užitečným a potkat se v naší oblíbené restauraci. Dáme si dobrý oběd, něco k pití a přitom probereme, co máte na srdci. Rádi odpovíme na vaše otázky, poradíme s prací v Anabixu nebo prozradíme, jaké novinky pro vás připravujeme.

St, 01/03/2017 - 16:30

Inspirujte se praktickou ukázkou obchodního procesu

Jednou z nejdůležitějších funkcí CRM systémů je práce s obchodními kontakty. Pracovat s úkoly manuálně by bylo zbytečně komplikované, a proto existuje automatizace procesů. Anabix v tomto ohledu nabízí řadu zajímavých vychytávek a já vám je dnes v článku představím.

V uplynulém roce jsem během online konzultací poměrně často vysvětloval způsob, jak co nejlépe podchytit obchodní proces při evidenci v CRM. Myslím si, že toto téma může být zajímavé i pro vás. Připravil jsem tedy článek s praktickou ukázkou, jak obchodní proces řešíme u nás v Anabixu. Věřím, že vám to pomůže s naplánováním podobných kroků i ve vašem účtu, případně nabídne inspiraci v rámci zákaznické péče o vaše klienty. Situaci si popíšeme nejen na příkladu oslovení potenciálního zákazníka, ale i v rámci následné péče.

Út, 14/02/2017 - 15:59

Novinky ve Znalostní bázi

V průběhu prosince a ledna jsem pracoval na aktualizaci naší nápovědy. V článku vám představím novinky v Anabixu i návody, jak na ně.


Nápověda je nyní rozdělena na jednotlivé kategorie dle toho, které funkci Anabixu se věnuje. Pro pohodlnější dohledávání můžete použít i vyhledávací pole. Všechny návody obsahují náhledy z aplikace, případně i odkazy na související návody či tematické články na našem blogu.

Po, 30/01/2017 - 10:41