První měsíc nového roku je za námi a je možná dobré se na chvíli zastavit a inspirovat se něčím novým. Další články ze sekce Inspirace vás tentokrát inspirují k tomu, jak se posunout dál. V seberozvoji a sebepoznání, ve vnímání starých a nových věcí a také v pomoci druhým.

Pokud máte firmu nebo vedete lidi ve firmě, pak se vám toto bude rozhodně hodit. Dlouho jsem si lámal hlavu nad tím, jak vést zaměstnance tak, aby to oběma stranám bylo příjemné a zároveň to mělo pozitivní dopad na firmu. Objevil jsem skvělý nástroj Socionika a nejenom, že jsem absolvoval dva kurzy, ale nasbírané zkušenosti jsem ihned aplikoval do praxe. Podstata Socioniky totiž vychází z výzkumů o lidské psychice od známého psychologa C. G. Junga, zabývá se rozdíly v tom, jak jednotliví lidé vnímají svět. Přečtěte si pár zajímavostí a inspirujte se k poznání nejen sebe samotných, ale i lidí ve svém okolí v článku „Socionika jako klíčový systém pro vedení lidí“.

Je lepší používat ve firmě mobil nebo pevnou linku“? To je otázka. Dle mého názoru je pevná linka doslova nesmrtelná technologie, která se sice po dlouhé roky vyvíjela až do mobilních telefonů, ale zároveň má své nezastupitelné místo ve firmách. A my si přejeme, aby to tak i zůstalo. Protože bez přesměrování, statistiky volajících a dalších praktických věcí, které nám všem usnadní den a ušetří čas, už to ani nejde. A rozhodně nepochybujte. Máme pro vás totiž srovnání a deset důvodů, proč je a bude pevná linka vždycky lepší než mobilní telefon.

Občas je fajn se v životě na chvíli zastavit. Zamyslet se. A ohlédnout se. Máme se dobře. Ale jsou tací, kteří toto úplně říct nemohou. Mary's Meals je mezinárodní hnutí, poskytující dětem každý den jedno vydatné jídlo v místě jejich vzdělávání. Možná nám přijde samozřejmé, že děti mají co jíst, ale rozhodně tomu tak není po celém světě. Věděli jste, že více než 61 milionů dětí nechodí do školy kvůli hladu a místo toho se uchylují k žebrání na ulicích, aby vůbec přežily? Pro nás naprosto nepředstavitelné. Inspirujme se příběhem dvou lidí, inspirujme se něčím, co má smysl a může zachránit i více než tisíce životů. Je to prosté: „Mary's Meals = jednoduché řešení hladu ve světě

Máte také informace a zkušenosti, které mohou ostatním pomoci? Napište mi na stepan.musil@anabix.cz a i váš článek se může objevit v sekci Inspirace.

Mgr. Štěpán Musil

St, 19/2/2020 - 17:00

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.